Published On: 10 Mars, 2016

Ramiz Kelmendi, ndihem i mashtruar nga Thaçi – po e braktis PDK-në

  • Deputeti i PDK’së dhe presidenti i ‘Elkos group ETC’, Ramiz Kelmendi, thotë se nesër do të tregoj nëse do të largohet nga Partia Demokratike e Kosovës, vendim ky i cili duket se veç është marrë nga ai. E gjithë kjo pasi, ai ndihet i mashtruar nga ish-lideri i PDK’së Hashim Thaçi. Ky i fundit i kishte premtuar Kelmendit pozitën e zëvendëskryeministrit dhe ministrit të Ekonomisë.

Dëshirën për të qenë pjesë e Qeverisë si Zëvendëskryeministër dhe për të udhëhequr me këtë sektor ekonomie Kelmendi e kishte shprehur herët. Ndërkohë, kjo u shtua ende kur Thaçi u zgjodh president.

“Fusha e interesimit tim, ka qenë dhe mbetet ekskluzivisht zhvillimi ekonomik. Platforma ime është unifikuese dhe jo ndarëse. Pozita e zëvendëskryeministrit do të ma mundësonte një rol unifikues, udhëzues dhe orientues rreth çështjeve të zhvillimit ekonomik. Kemi një zhvillim ekonomik të ç’orientuar. Nuk janë të sinkronizuara veprimet ministrore. Ka munguar një orientim i këtyre ministrive që të shkojë në funksion të zhvillimit dhe të përmirësimit të ambientit dhe legjislacionit për zhvillimin ekonomik”, kishte thënë Kelmendi ditë më parë.

I kontaktuar nga Express për vendimin e tij, Kelmendi tha se gjithçka do të tregohet nesër.

“Nesër në ora 9:00 do të bëhet publike kjo. Sot nuk mund të themë asgjë më shumë”, ka thënë Kelmendi për Express.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...