Published On: 16 Tetor, 2016

Ramën e ka kapur nostalgjia për Serbinë, ne do të bashkëpunojmë në të ardhmen (Video)

Në komunikimin e javë në rrjetin social Facebook, kreu i qeverisë së Shqipërisë, Edi Rama ka folur për më shumë se 7 minuta rreth vizitës së tij në Serbi dhe atë çfarë e lidhe vendin tonë me këtë shtet.

“Me Serbinë na bashkon rruga drejt BE. Jemi të angazhuar për politika të reja me Serbinë. Duhet të zgjedhim ose të rrimë të ndarë ose të komunikojmë. Pa dialog nuk ka zhvillim dhe paqe për popujt tanë”, ka thënë Rama.

 Sipas tij, qëndrimet diametralisht të kundërta rreth pavarësisë së Kosovës, nuk e pengon Shqëipërinë që të bashkëpunojë me Serbinë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...