Published On: 27 Maj, 2016

Ramën e ftojnë si model në Suedi, por sulmon sërish Trumpin

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama e ka përfunduar dje vizitën e tij në Shqipëri.

Rama njoftoi se në konferencën “Qeverisje progresiste” në Stokholm, ai ishte së bashku me kryeministrin suedez Stefan Löfven dhe personalitete të tjera të së majtës progresiste, ku Shqipëria siaps Ramës ishte ftuar për shembullin e reformave të vështira rrënjësore të 32 muajve të fundit.

Megjithatë, edhe nga Suedia, Rama nuk ka ngurruar të sulmojë kandidatin e republikanëve amerikanë për president Donald Trump.

Në fakt, në fotot që ka publikuar në FB, Rama shfaq edhe Trumpin, i cili paraqitet si një populist i rrezikshëm…

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...