Published On: 15 Maj, 2016

Ramadani: Ferat Shala me urdhër të Kadri Veselit, i dha 70 mijë marka për ta vrarë familjen Hajra

 

Faton Ramadani, vëllai i Burim e Arsim Ramadanit, letrën e mbrëmshme të të cilit e kemi botuar e ka sulmuar ashpër zëvendësministrin e Mjedisit dhe Planifikimt Hapësinor Ferat Shalën. Fatoni që kishte kërcënuar se do ta publikonte incizimin nëse nuk ndodhin arrestimet e të dyshuarve, ka akuzuar tashmë publikisht kryetarin e Kuvendit dhe të PDK-së se ka urdhëruar vrasjen e familjes Hajra.
Fatoni duke thënë se ai me urdhër të ish-shefit të SHIK-ut, Kadri Veselit, ka dhënë para për vrasjen e familjes Hajra.

Sipas Ramadanit, kjo ekziston në dëshminë e incizuar të dëshmitarit në EULEX, duke thënë se nëse del e vërtetë, do të dalin edhe gjyqtarët e UNMIK-ut dhe ata vendorë që kanë qenë të përfshirë, siç e ka quajtur ai në‘’bandën kriminale SHIK’’.
Ja shkrimi i plotë i Faton Ramadanit:

‘’Sipas dëshmisë së dëshmitarit që e posedon EULEX-i të incizuar, thotë se 70 mijë markat që ia dha Ferat Shala Sh.S.-së për ta vrarë familjen Hajra është bërë me urdhrin e shefit të SHIK-ut, Kadri Veselit.
Kjo dashmi nase del e vërtetë, do të dalin edhe të gjithë gjyqtarët e UNMIK-ut dhe vendorë të cilët janë të përzier me banden kriminale të quajtur SHIK, që u përdoren për t’i mbyllur krimet e tyre edhe me personat e pafajshëm. Do del si e përdoren Enver Hasanin e shumë të tjerë për interesa kriminale.’’ SHQIPTARI.EU

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/harte-e-shqiperise-e-vitit-1881-ne-versionin-rus-mjaft-e-deshiruar-per-shqiptaret/

http://www.shqiptari.eu/ja-kush-ishte-nje-nga-vrasesit-me-te-rrezikshem-ne-kosove-ende-nuk-dihet-nese-ka-vrare-dhjetera-apo-qindra-veta-foto/

http://www.shqiptari.eu/ekskluzive-a-do-te-arrestohen-dy-zyrtaret-e-shik-ut-ferat-shala-dhe-fadil-demaku-2/

 
Displaying 4 Comments
Have Your Say
 1. Xhafer miku,

  Thuaje hapur. Kur është goditur karakolli i Koshares, pasi kanë hy ushtarët e FARKU-ut në të , Shtabi i Përgjithshëm i komandant çagllavicës i ka dhënë target të rrejshëm NATO-s duke i cilësuar ushtarët e FARK-ut si ushtarë të Serbisë. Këtë e di Rrustem Berisha, por nuk e thotë. Mirë bëri një Naser Vllasi që e ftoi publikisht që të deklarohet çka ka ndodhur në luftë!
  Dhe, me info të rrejshme, NATO e ka bombarduar karakollin!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)
 2. Xhafer Leci thotë:

  Sipas disa burimeve private, del se kasaphanja dhe tradhëtia më e madhe antikombëtare, ndodhi në Betejen e Koshares…!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(9) Nuk Pelqej(2)
 3. Pagani thotë:

  Krejt UQK e Drenices ishin kane mafijoza e hajan varses e bashkputor te UDb

  Përgjigjiuni
  Pelqej(20) Nuk Pelqej(8)
 4. VIKTOR thotë:

  QDO NJERI QE KA PAS DIJENI SE KADRI VESELI KA QEN ARGAT I SERBIS AI ASHT VRAR..

  POR KA TE ATILL QE JETOJN JASHT KOSOVES..
  KADRIA ASHT NJERI I SERBIS,
  POR MILETI I KOSOVES IHAN FORET LEHT.

  KADRIN EKA INSTALUE TAJNA SLUZHBA SEREB NE KOSOVE,,DHE ENDE EMBAN

  Përgjigjiuni
  Pelqej(38) Nuk Pelqej(3)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...