Published On: 17 Nëntor, 2016

Rama zbret të flasë në foltore, Noka i tërheq mikronin nga duart: Harroje, këtu flet vetëm Sali Berisha (Video)

  • Është ndërprerë sërish seanca plenare e ditës së sotëm e cila ka nisur me tensione që në fillim. Shkak për këtë është bërë dalja në foltore e deputetit të PD-së Flamur Noka, i cili ka kërkuar sipas tij respektimin e rregullores.
  • Ndërkohë që fjalën për të folur nga foltorja e Kuvendit  drejtuesja e seancës Valentina Lekaj ia kishte dhënë kryeministrit Edi Rama. Mesa duket sipas Nokës, fjala i ka takuar Berishës dhe jo Nokës. Ndërkohë që Rama ishte duke marrë mikrofonin, Noka e ka tërhequr nga dora çfarë solli edhe nisjen e përdorimit të fjalëve fyese. “Harrojeni që të flasë ky në parlament. Ishte Sali Berisha, pastaj ky”, i është drejtuar Noka. Ndërkohë që nënkryetarja e Kuvendit, Leskaj i ka tërhequr vëmendje këtij të fundit. “Po ju çfarë doni në foltore, uluni në vend”, ka thënë Leskaj.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...