Published On: 13 Maj, 2016

Rama uron Kosovën pas pranimit në FIFA

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama përmes rrjetit social Facebook ka uruar Kosovën për pranimin në shtëpinë më të madhe të futbollit në botë, FIFA.

“Pas UEFA-s edhe FIFA hap dyert për Kosovën. Urime urime urime”, ka shkruar Rama në profilin e tij.

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...