Published On: 26 Janar, 2016

Rama thotë se shëndetësia falas nuk është “qofte ke daja”

  • Në mbledhjen e sotme të Këshillit Ekonomik Kombëtar, kryeministri Edi Rama ka folur për konçensionet të cilat kanë shkaktuar shumë debate e kritika kohët e fundit.

Teksa u ndal në konçensionin e check up-it, Rama injoroi totalisht akuzat e opozitës dhe kritikat në mediat, duke mbrojtur vendimin e Ministrisë së Shëndetësisë.

Ndërkohë sa i përket shëndetësisë falas, kryeministri tha se “nuk është qofte ke daja”.

Ai argumentoi rëndësinë e bërjes së chek up-it, që shërben për të diagnostikuar në kohë problemet shëndetësore.

Më tej Rama tha se qeveria e tij ka lidhur vetëm 14 kontrata konçensionare, përkundër 173 të lidhura nga qeveria e shkuar. Ai premtoi se do të vazhdojë angazhimin për partneritetin publik-privat./Lapsi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...