Published On: 18 Prill, 2016

Rama thërret mediat për mbledhjen e grupit, flet vetëm për vizitën në SHBA

Kreu i qeverisë dhe njëherësh i Partisë Socialiste, Edi Rama ka shfrytëzuar mbledhjen grupit parlamentar për të folur gjerë e gjatë për vizitën dhe takimet e tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ai është ndalur pikërisht te mbështetja që ka marrë nga SHBA në lidhje me integrimin evropian, por edhe për miratimin e Reformës në Drejtësi.

“Për herë të parë Shqipëria do të ketë grup miqësie edhe në senatin Amerikan.  Takimi me presidentin amerikan, Barak Obama kaloi pritshmëritë tona. Ai vlerësoi rrugën e reformave në Shqipëri. Falënderoj grupin e PS-së, që është baza e çdo arritje, Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë ortak i rëndësishëm në mbështetjen  e integrimit evropian  të Shqipërisë. Reforma në drejtësi nuk duhet të pengohet nga askush. Reforma test  për ne në sytë e SHBA.  Keqardhje për disa deformime të vizitës tonë”, ka thënë Rama.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...