Published On: 18 Tetor, 2016

Rama tallet me Blushin: Me Nanon nuk bëri asnjë punë, me mua 3 libra

Kryeministri Edi Rama, gjatë intervistës së tij në “Studio e Hapur” ironizoi deputetin tashmë të larguar nga PS, Ben Blushi duke thënë se në kohën e Fatos Nanos u bë 3 herë ministër dhe nuk bëri asgjë, ndërkohë me Ramën bëri 3 libra.

Meqë ka ikur nga partia mund të thyej heshtjen por për të thënë shumë thjesht, Ben Blushi ka patur dy kryetarë në parti Fatos Nanon dhe mua.

Me Fatos Nanon u bë nja tre herë ministër dhe s’bëri asnjë punë. Me mua s’bëri asnjë punë por bëri nja tre libra, romane.

Dhe e vetmja gjë që unë do t’i sugjeroja nëse do kisha mundësi do ishte që tani që është akoma me këtë mllefin atomik ndaj PS-së, të bëjë edhe një libër tjetër, një roman sepse kur të bëjë partinë e tij s’do bëjë më as punë dhe as romane. Kështu mendoj unë për Ben Blushin”-pohoi Rama.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...