Published On: 9 Korrik, 2017

Rama takim me Erdogan: Progres për Aeroportin e Vlorës

Kryeministri Edi Rama ka udhëtuar sot drejt Turqisë dhe është takuar me Presidentin turk Recep Tayyip Erdogan, këtë e ka bërë të ditur në faqen e tij ne FB. Rama tha se takimi në rezidencën e Erdoganit ka zgjatur 90 minuta dhe se është shënuar progres i qenësishëm në projektet e përbashkëta si Aeroporti i Vlorës dhe linja ajrore shqiptare. “Në Stamboll për Kongresin Botëror të Naftës nesër. Sot në rezidencën e Presidentit Erdogan, ku sapo përfundoi takimi prej 90 minutash, mbi projektet e përbashkëta. Progres i qenësishëm për aeroportin e Vlorës dhe linjën ajrore shqiptare, me asistencën logjistike e teknike të Turkish Airlines.”, shkroi Rama në Facebook.

 

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...