Published On: 31 Korrik, 2016

Rama nis fushatën/ A po shkojmë drejt zgjedhjeve të parakohshme?

Pjesa më e madhe e ministrave socialist duket se kanë nisur pushimet në plazhet në Jug të vendit, për t’iu shmangur temperaturave të larta të fundjavës. Por duket se shefi i tyre, Kryeministri Edi Rama, i është rikthyer inaugurimeve dhe premtimeve.

Së fundmi Rama ka postuar në rrjetet sociale, rikonstruksionin e aksit rrugor Kukës-Shishtavec, në kuadër të projekteve të Rilindjes. Gjithashtu, me një apel, Rama i është drejtuar shqiptarëve për të përfituar nga masa e re lehtësuese e reformës fiskale për ti rritur vlerën pronës së tyre.

“Ja një tjetër hap i rëndësishëm në rrugën e rilindjes së ekonomisë familjare si bazë për rilindjen e ekonomisë kombëtare. Përfitoni nga kjo masë e re lehtësuese e reformës së thellë fiskale, për të rritur vlerën e pronës suaj duke paguar shumë më pak se më pare”, është njëri prej postimeve të Kryeministrit.

Pak më herët, Kreu i Qeverisë, ka komentuar investimin e bërë në Qarkun e Kukësit.

“Rruga Kukës – Shishtavec deri dje një segment torturues gropash e aksidentesh tanimë një rrugë 17 km e rindërtuar tërësisht me të gjitha standardet”, shkruan Rama, postim që e shoqëron edhe me disa foto.

Por dy komentet e fundit të Edi Ramës në rrjetet sociale, në këto ditë të nxehta, mund të interpretohen edhe si nisje e fushatës së Kreut të Qeverisë. Kjo nisur edhe nga lëvizjet e javëve të fundit të tij, ku Rama ka qenë tepër aktiv duke takuar pothuajse çdo drejtues të PS-së në degë, apo grupet e punës sipas Qarqeve. /Citynews

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...