Published On: 12 Janar, 2016

Rama “ngre dorë” ndaj drejtoreshës së Doganave

Që situata në Dogana është e rëndë, e dëshmon edhe ky moment gjatë vizitës së kryeministrit Rama sot në mëngjes në Drejtorinë e Përgjishshme të Doganave.

Në ikje Rama la porosi në formë kërcënimi për drejtoreshën e këtij institucioni, Pranvera Fagu, për realizimin e objektivave të vitit 2016.

Ai shoqërohej në këtë takim edhe nga ministri i Ekonomisë, Ahmetaj dhe ai i Financave, Cani. Takimi zgjati rreth 40 minuta dhe u zhvillua pa praninë e mediave.

Gjatë 11 muajve të vitit 2015 Doganat realizuan 9.5 miliardë lekë më pak se plani.

Opozita akuzon se këto para kanë përfunduar në xhepat e zyrtarëve të korruptuar. Pak kohë më para Rama ishte sërish te Doganat, ku shkarkoi disa drejtorë./LAPSI.AL/

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...