Published On: 12 Tetor, 2016

Rama nesër në Beograd/ Promovon “Kurbanin” në serbisht, çel ekspozitë pikturash

Për herë të katërt që kur u bë kryeministër, Edi Rama udhëton nesër drejt Beogradit. Ai do të jetë i pranishëm në Forumin për Sigurinë që do të mbahet në kryeqytetin serb.

Pritet që ai të zhvillojë takim me Alexandër Vuçiç, me të cilin do të diskutojë mbi të ardhmen e marrëdhënieve mes dy vendeve.

Por vizita e tij në Beograd kësaj here nuk do të jetë thjesht si kryeministër, por edhe si artist. Rama do të promovojë librin e tij “Kurban”, i përkthyer në gjuhën serbe, si dhe do të çelë një ekspozitë pikturash.

Është fjala për një ekspozitë të ngjashme me ato që Rama ka çelur si piktor shëtitës në shumë vende të tjera të botës. Më tej

Kryeministri do të udhëtojë drejt Nishit më 14 tetor, ku do të mbahet një takim i sipërmarrësve shqiptaro-serbë dhe do të promovohet projekti i rikonstruksionit të autostradës Nish-Durrës.

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...