Published On: 21 Prill, 2016

Rama: Nëse do kisha lidhje me krimin e Shullazin, nuk më priste Obama

Kryeministri Edi Rama mbërriti në seancën e Kuvendit për ta nisur diskutimin menjëherë me çështjen e ndalimit të Emiljano Shullazit.

Duke iu drejtuar kreut të grupit parlamentar të PD, Edi Paloka, Rama tha se ai nuk ka të drejtë të flasë për këtë çështje, pasi është dënuar nga gjykata pikërisht pse ka deklaruar se Rama është i lidhur me Shullazin.

“Ju po bëni sikur e keni arrestuar ju Shullazin,”tha Rama.

“Ndalimi është bërë nga policia, e cila ka filluar procedurën pa pasur një denoncim konkret, por duke u nisur nga një indicie e paprovuar. E ka ndaluar dhe ka kërkuar nga prokuroria autorizimin për arrestim dhe e ka marrë autorizimin pas mesnate,” tha Rama.

Duke theksuar se opozita udhëhiqet nga Sali Berisha, që vepron sipas parimit të Adolf Hitlerit.

“Hitleri thoshte se nëse do që një gënjeshtër ta besojë turma, bëje sa më të madhe”.

“Policia ka kërkuar autorizimin nga prokuroria për të vendosur nën përgjim këtë njeri dhe nuk e ka marrë,” tha Rama.

“Përfaqësuesit e krimit të organizuar nuk i pret kush në Shtëpinë e Bardhë”, e mbylli Rama fjalën e tij.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...