Published On: 14 Mars, 2016

Rama “mungesë me arsye” për Ditën e Verës, ja udhëtimi që e lodhi (Foto)

  • Kryeministri Edi Rama ka zbuluar arsyen e lodhjes së tij që e bëri të mungojë në aktivitetet festive organizuar në Tiranë me rastin e Ditës së Verës.

Kreu i qeverisë është kthyer nga një rrugë e gjatë, ndaj dhe kryebashkaiku Erion Veliaj tha sot se kryeministri ishte i lodhur e ndaj nuk mori pjesë në festime. Madje ai e kaloi me batutë këtë mungesë kur tha se “ i duhen 5 minuta pushim në një Shqipëri që nuk të lë as 1 minutë kohë të pushosh”

Përmes një postimi të shpërndarë në rrjetin social Facebook shefi i mazhorancës shkruan se ka të dielën ka qenë në Jordani, ku ka pasur takime me Mbretin Abdullah II dhe liderë të tjerë nga rajoni, si edhe përfaqësues nga BE, SHBA, NATO e institucione të tjera ndërkombëtare.

Takimet sipas Ramës kanë pasur në fokus forcimin e ndërveprimit në fushën e sigurisë e të luftës shumëplanëshe kundër ekstremizmit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...