Published On: 18 Tetor, 2016

Rama me fermerët në Lezhë: Katunarë jemi të gjithë! Përmbytje kishte edhe në kohën e Enverit

Kryeministri Rama zhvilloi një takim me fermerët e Troshanit në Lezhë, duke i ftuar ata të aplikojnë për projekte dhe të mos presin çdo gjë gati nga qeveria.

Fermerët nga ana tjetër i kërkuan Ramës më shumë mbështetje për zonën e tyre, në mënyrë që ajo të dalë nga varfëria.

Kryeministri ishte në Lezhë në kuadër të turit për prezantimin e programit të qeverisë për sektorin e bujqësisë dhe fondit të garancisë për fshatin, financim rreth 300 milionë euro në tre vjet.

Interesant ishte edhe një bashkëbisedim mes Ramës dhe një fermeri që shtronte problemin e përmbytjeve.

Banori: Të gjithë këtu jemi katundarë të Zadrimës

Rama: Katunarë jemi të gjithë

Banori: Kërkojmë të na heqësh varfërinë

Banori: Ne vazhdojmë të përmbytemi z kryeministër

Rama: Përmbytje ka pasur në fushë edhe në kohën e Enverit, por nuk e thoje ti.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...