Published On: 25 Mars, 2016

Rama: Kërkesat e PD-së, pa lidhje me reformën në drejtësi

Kryeministri Edi Rama shprehet i bindur se reforma në drejtësi do të votohet, pavarësisht se disa nuk e duan. I pyetur nëse do ta pranojë kërkesën e re të opozitës për të vijuar tryezën e dialogut për reformën në drejtësi, Rama tha se kërkesat e opozitës nuk kanë lidhje me këtë reformë.

“Reforma në drejtësi nuk ka lidhje fare as me kërkesat tona, as me ato të opozitës dhe askujt tjetër. Është një reformë e madhe, është një reformë më vete, është një reformë që duan s’duan, të gjithë ata që bëjnë sikur e duan dhe pastaj në fakt nuk e duan, do ta shikoni që do ta votojnë. Të gjitha të tjerat pastaj janë përpjekje për ta penguar, për ta vonuar, për ta shmangur, por janë të gjitha si ajo kënga ‘kërcen prifti nga belaja’”, tha Rama për “Top Channel”.

PD-ja ka kërkuar dërgimin në Gjykatën Kushtetuese të mandateve të deputetëve socialistë Rakip Suli dhe Valentina Leskaj.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...