Published On: 5 Prill, 2016

“Rama ka 200 milionë euro të fshehura në offshore”

Ish­-Kryeministri Pandeli Majko ka reaguar pas skandalit të publikuar nga të gjitha mediat botërore të dokumenteve sekrete nga “Panama Papers”, ku përfshihet dhe një biznesmen nga Shqipëria.

Gjatë diskutimeve për nismën e Partisë Demokratike për ligjin e Dekriminalzimit në Komisionin e Ligjeve, Majko tha se uronte që Shqipëria të dilte e pastër nga ky skandal.

“Uroj që ky skandali i Panamasë të mos nxjerrë ndonjë emër tjetër dhe ju të opozitës të na sillni ndonjë amendament tjetër në ligjin e Dekriminalizimit. Uroj që skandali i Panamasë të na nxjerrë të pastër që mos kemi probleme me ligjin. Kemi të bëjmë me të njëjtin spektër politik”, tha deputeti i PS­-së.

Nga ana tjetër, deputeti i Partisë Demokratike, Oert Bylykbashi ka thënë se kryeministri Edi Rama “ka 200 milionë euro në offshore”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...