Published On: 18 Nëntor, 2016

Rama i ftoi, por Nishani dhe Basha bojkotojnë Samitin e Diasporës

Edhe pse Kryeministri Edi Rama u kishte dërguar ftesë zyrtare, si Presidenti i Republikës Bujar Nishani ashtu edhe kreu i PD Lulzim Basha, nuk kanë qenë të pranishëm në Samitin e Diasporës.

Që të dy krerët kanë bojkotuar kështu Samitin i cili startoi sot dhe do të vazhdojë deri më 20 Nëntor dhe ku në fokus do të jenë shqiptarët e diasporës.

Deri më tani as Presidenti Nishani apo kreu i opozitës Basha, nuk kanë dhënë ndonjë prononcim për mungesën e tyre në këtë samit.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...