Published On: 11 Shkurt, 2016

Rama harxhon 41 milion Euro për ndërtimin e rrugës së fshatit të Koço Kokëdhimës

I hapet rruga projektit për ndërtimin e rrugës së lumit të Vlorës. Këshilli i Ministrave miratoi në mbledhjen e sotme marrëveshjen për ndërtimin e rrugës që kalon në 76 fshatra dhe prej së cilës pritet të përfitojnë rreth 50.000 banorë që banojnë në këtë zonë.

Janë 41 milion dollarë që do të shkojnë fillimisht për fazën e parë të projektit: Vlorë – Kuç – Qeparo. Faza e dytë do të jetë për aksin Peshkëpi – Selenicë, përfshi urën mbi Lumin e Vjosës që lidh Selenicën me aksin kombëtar rrugor Levan – Tepelenë.

Tashmë pritet ratifikimi i marrëveshjes në parlament dhe më pas hapja e tenderit. Shpallja e tenderit pritet të bëhet brenda muajit mars dhe pritet që fundi i pranverës do të përkojë me fillimin e punimeve.

Vendimi është komentuar edhe nga deputeti socialist i Vlorës, Koço Kokëdhima, i cili tha që ky investim do lidh banorët e zonës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...