Published On: 12 Maj, 2016

Rama flet për “Baronin e Ballkanit”: Është çështje e nxehtë… dhe me pas ikën

Një “çështje të nxehtë” e ka quajtur Kryeministri Edi Rama sot në Parlament hetimin për organizatën ndërkombëtare të drogës të drejtuar nga “Baroni i Ballkanit”, 44-vjeçari nga Saranda.

Kreu i Qeverisë iu përgjigj akuzave të Partisë Demokratike, duke thënë se vetëm po përbaltin punën e Policisë së Shtetit dhe sulmojnë ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri.

Duke folur në këtë aspekt, Kryeministri Edi Rama theksoi se ky hetim vazhdon prej disa muajsh dhe Policia e Shtetit merr pjesë në hetim së bashku me DEA-n Amerikane, të cilën e ka quajtur një çështje të nxehtë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...