Published On: 19 Mars, 2016

Rama falenderon Fatos Nanon

  • Gjatë fjalës së tij në Kongresin e PS-së kreu i kësaj force, Edi Rama falënderoi njerëzit që sipas tij kanë dhënë kontributin më të madh në parti. Një vend të rëndësishëm i kushtoi ish- liderit Fatos Nano

“Falenderoj Fatos Nanon. Dëshiroj të na bashkohet kur vjen dita e 25 vjetorit dhe uroj të gjejë fjalët e duhura për kontributin e lidershipit të tij demokratik në PS.  Çfarë na ka ndarë me të nuk i ndan më dysh dhe nuk bën që të hidhet poshtë kontributi i tij”, tha Rama.

Po ashtu, me një falenderim të veçantë Rama ju drejtua edhe aleatit të tij më të madh në koalicionin qeveritar, kreut të LSI-së llir Meta. Shefi i mazhorancës tha se kujtimet e këqija në marrëdhënien e dy forcave të majta politike, janë lënë pas nga vlera që ribashkimi i PS-së dhe LSI-së ka marrë tashmë me kthimin e Shqipërisë në drejtimin e duhur. Rama i referohet në këtë deklaratë, kalimit të LSI-së në koalicion me të djathtët kur qeverisi deri para 2013-ës me Sali Berishën.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...