Published On: 21 Prill, 2017

Rama drekon në një familje në Kukës: Karrigen e Kryeministrit nuk ma dha nëna ime, as e …

Kryeministri Edi Rama, pasi përfundoi takimin në me të rinjtë në Kukës, kka drekuar në familjen e Sadri Gjokës.

Nga tryeza e kësaj familje, gjatë bashkëbisedimit me ta, Rama theksoi se detyra e kryeministrit është përgjegjësi dhe jo thjesht një post.

“Nuk do pimë alkool tani. Më mirë të jemi të kthjellët. Ja më mirë këtë pijen freskuese.

Fitorja nuk na duhet për vete. Fitorja dhe humbja kalon kur je spektator po ne na duhet për të vazhduar punën që bëjmë të gjithë edhe për të përmirësuar vazhdimisht gjërat. Pasi ka shumë për të bërë akoma.

Shumë njerëz bëjnë gabim që e shikojnë këtë punë si karrige. Atë nuk ma ka dhënë as nëna ime, e as e gjeta në rrugë. Kjo karrige është përgjegjësi”, nënvizoi Rama.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...