Published On: 19 Prill, 2016

Rama dhez politikën në SHBA: Ja si e vlerësojnë dhe kritikojnë atë

Kryeministri Edi Rama ia ka dalë të jetë në qendër të diskutimeve në SHBA pas komenteve të tij për kandidatin republikan, Donald Trump.

Duke e quajtur Trump një turp të qytetërimit tonë, Rama ka pushtuar mediat amerikane.

Nuk ka vonuar shumë dhe ka ardhur një reagim aty ku pritej, nga stacioni konservator, Fox News.

Deklaratat e Ramës janë kritikuar nga ish-zëdhënësi i Pentagonit, J.D Gordon.

Ky i fundit gjatë një interviste televizive për Fox Business, ka thënë se kryeministri shqiptar Edi Rama po udhëheq një parlament të korruptuar dhe se është i lidhur me korrupsionin.

Më tej ai kujtoi miqësinë e Ramës me Goerge Sorros.

“E dini që këtë javë ishte në Uashington miku i ngushtë i George Soros, i cili ka qenë i ftuar nderi në dasmën e tij. Edi Rama, kryeministri i Shqipërisë zhvilloi takime në Shtëpinë e Bardhë. Ky njeri foli për Donald Trump dhe tha që përbën rrezik për civilizimin. Dhe e dini kush e thotë këtë, Edi Rama i cili është në krye të një parlamenti të korruptuar, që është i lidhur me korrupsionin. Ne duhet t’u themi këtyre liderve europianë që të mos fusin hundët në politikën tonë të brendshme”,tha ish-zëdhënësi i Pentagonit.

Ndërkohë, faqja e njohur amerikane, Inquisitr, një prej më të klikuarave në vend, e vlerëson Edi Ramën pas komenteve të tij për Trump.

Faqja në pronësi të një izraeliti, shkruan: “Kryeministri Edi Rama e ka marrë detyrën në shtator të vitit 2013. Ai ka pasur një karrierë të ndryshme politike, që e ka origjinën e saj në lëvizjen për demokraci në Shqipëri, që solli edhe rënien e regjimit komunist”.

“Një figurë e lartë politike, ai ka dhënë kontribut të madh për artet, sportin dhe arsimin në vendin e tij”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...