Published On: 29 Shkurt, 2016

“Rama dhe Veliaj janë pedofilë politikë”

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se Edi Rama dhe Erion Veliaj janë pedofilë politikë.

“Ka disa dite qe shoqeria civile zhvillon nje beteje te vendosur ne mbrojtje te mushkrive tona ne Parkun e Liqenit. Shoqeria civile po proteston kunder nje ndertimi me beton, prerjes se pemeve ne nje siperfaqe prej 4000 meter katror te nje parku per femijet dhe nje kafeneje per klientelen, mu ne zemer te Parkut te Liqenit, qe behet direkt me urdher te Edvin Kristaq Rames. Shtojme ketu se punimet po zhvillohen pa masterplane te miratuar, pa vleresim strategjik mjedisor, pa deklarate mjedisor, pa vleresim te ndikimit ne mjedis, pa leje mjedisore, pa degjese publike, pra ne shkelje flagrante te 5 ligjeve te vendit.

Perveç ketyre, prerja e 11 pemeve perben nje krim te rende mjedisi. Ne vend qe te ulet me shoqerine civile, dje Edi Rama me Erionin e tij, ne nje akt ekstrem amoral prej pedofilesh te vertet politik, mblodhen vogelushet, pothuaj ngjitur me protesten, dhe me gojen e Erionit sulmuan para tyre shoqerine civile, pavaresisht se disa nga femijet qe kishin mbledhur aty me detyrim i kishin prindrit ne protesten e shoqerise civile.

Me kete akt, Edi Rama dhe Veliaj i tij, deshmojne se jane pedofile te shemtuar politik, por po kaq kriminel sa dhe pedofilet e vertet!” shkruan Berisha në FB.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...