Published On: 26 Dhjetor, 2015

Rama dhe Meta takohen te Vila 30

Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, kanë nisur një takim pak pas mesditës. Takimi po zhvillohet në ambientet e Vilës 30.

Mësohet se në takimin e dy krerëve të partive më të mëdha të moxhorancës janë të pranishëm edhe kreu i grupit parlamentar socialist, Gramoz Ruçi, dhe ai i grupit të deputetëve të LSI-së, Petrit Vasili, si dhe ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani.

Takimi zhvillohet në kuadër të takimeve që Rama dhe Meta zhvillojnë çdo të premte lidhur me çështje të ndryshme që kanë të bëjnë me koalicionin dhe qeverisjen.

Festa e Krishtlindjes mesa duket e ka shtyrë për sot takimin që duhej të ishte mbajtur të premten.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...