Published On: 13 Janar, 2016

Rama dhe Meta takim kokë më kokë në orët e mbrëmjes

Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Kuvendit Ilir Meta janë takuar mbrëmjen e sotme në ambientet e vilës qeveritare 30. I pranishëm është edhe ministri i drejtësisë Ylli Manjani. Besohet se pjesë e takimit është refoma në drejtësi. Më herët gjatë pasdites, Rama u takua në zyrën e tij me ambasadorët Donald Lu të SHBA dhe Romana Vlahutin të BE-së. Amasadorët janë duke bërë presion mbi maxhorancën të mos miratojë e vetme ndryshimet në kushtetutë në kuadër të reformës në drejtësi. Ata kërkojnë edhe përfshirjen e opozitës në këtë proces.   rama metaaa

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...