Published On: 13 Janar, 2016

Rama del i qeshur pas takimit me Metën

Kanë qëndruar për gati 90 minuta në ambientet e vilës qeveritare numër 30 në Tiranë kryeministri Rama, kryeparlamentari Meta dhe ministri i drejtësisë Manjani. Në fokus të saj vetëm një pikë: zgjidhja e ngërçit për reformën në drejtësi. Nuk ka ende detaje nga takimi pasi pas tij Rama nuk ka folur për mediat përvec ndonjë batute me gazetarët. Megjithatë ai është parë të dalë duke qeshur me ministrin Manjani. Rama këmbëngul se reforma në drejtësi mund të bëhet edhe pa votat e opozitës ndërsa LSI është e bindur se për këtë reformë duhet një konsensus sa më i gjerë. Në anën tjetër opozita thotë se Rama nuk e do konsensusin me opozitën për të miratuar i vetëm vendet në sistemin e drejtësisë. Deri tani Rama është kundër edhe ambasadorëve.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...