Published On: 30 Prill, 2016

Rama: Blushin nuk e shoh fare, nuk doja të paditej Berisha

Kryeministri Edi Rama deklaroi në emisionin “Kapital” të gazetarit Aleksandër Furxhi në Vizion Plus se ka qenë kundër propozimit për të paditur ish-kryeministrin Sali Berisha për deklaratat e tij mbi armatosjen.

“Unë jam në minorancë në raport me këtë çështje, sepse unë nuk jam i mendimit se ajo thirrjet duhet marrë seriozisht. Personazhi njihet dhe është gjithnjë e më qesharak, dhe ajo thirrje është një shprehje kuptimplotë e një shterimi mendor e një depresioni të madh”.

LEXO EDHE :http://www.shqiptari.eu/le-monde-fark-u-u-krijua-me-mbeshtetjen-amerikan-nen-hierarkine-e-rugoves-xhavit-haliti-agjent-i-shik-ut/

“Unë mendoj se Sali Berishën mund ta hetojë dhe gjykojë vetëm një sistem drejtësie i çliruar nga mijëra fije që sot e mbajnë peng dhe kjo është edhe arsyteja pse ajo thirrje është e dëshprëuar”.

I pyetur nëse e sheh Ben Blushin jashtë PS pas pozicionimit të fundit, Rama tha: “Problemi është se nuk e shoh fare”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...