Published On: 31 Maj, 2017

Rama, Berisha dhe Meta do të shkojnë në gjykatë

Presidenti i zgjedhur Ilir Meta, ish-kryeministri Sali Verisha, ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri dhe kryeministri Rama do të duhet të shkojë para Gjykatës së Krimeve të Rënda për të dëshmuar në lidhje me akuzat e Tom Doshit se donin ta vrisnin disa muaj më parë.

Ata do të jenë pjesë e 53 dëshmitarëve që do të duhet të dalin para togave të zeza në lidhje me këtë çështje.

Tom Doshi akuzoi më shumë se një vit më parë Ilir Metën se donte ta vriste duke shkuar madje edhe në zyrën e Tahirit.

Meta, Rama dhe Berisha pritet të pyetën pas zgjedhjeve.

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...