Published On: 18 Mars, 2016

RAMA BATUTË PËR KURTIN: AI ËSHTË ARMIK I BETUAR I EUROS

Kryetari i Partisë Socialiste dhe njëherësh kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, një ditë para Kongresit të partisë së tij, ka organizuar një pritje me deputetët e partisë të cilën ai drejton.

Përveç delegatëve të pranishëm në këtë pritje kanë qenë edhe ambasadorë dhe ish kryeministri italian, aktualisht President i Fondacionit për Studimet Progresive, të Partisë Socialiste Europiane, Massimo D’alema.

Ajo që ra në sy, ishte batuta e Ramës e bërë ndaj Albin Kurtit.

“E në mënyrë të posaçme dua t’i shpreh një falënderim të veçantë Kryeministrit legjendar të Italisë, në kohën e përpjekjes së madhe për të çliruar Kosovën dhe po ashtu, presidentit të Fondacionit për Studimet Progresive, të Partisë Socialiste Europiane, mikut tonë të shtrenjtë Massimo D’alema, i cili na ka nderuar me praninë e tij dhe me të cilin kemi një diskutim për librin e tij më të fundit “Jo vetëm euro”, në Qendrën për Hapje dhe Dialog në Kryeministri. Kush është i dëshiruar, përveç Albin Kurtit që jam i sigurt që do të vijë, si një armik i betuar i euros, jeni të ftuar të merrni pjesë. Falënderoj padyshim edhe gjithë kolegët, që janë këtu të pranishëm, anëtarë të grupit parlamentar, anëtarë të qeverisë! Edhe një herë faleminderit të gjithëve!”, u shpreh Rama

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. AlBin Eksiku thotë:

    Albini eshte para dite kunder krejt planetes, ndersa pasdite eshte kunder vetvehtes.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...