Published On: 20 Janar, 2016

RAI: Pensionistët italianë shkojnë në Shqipëri, ndihen të pasur (video)

Emisioni “Ballaro” në Rai ka bërë një reportazh në Shqipëri me disa pensionistë italianë që kanë zgjedhur të jetojnë në vendin tonë. Ata kanë zgjedhur Tiranën dhe Durrësin për të jetuar dhe kjo për shkak të kostos së ulët të jetesës. Në Shqipëri një kafe kushton 40 cent, qiraja e një shtëpie, 150 euro, dhe as faturat nuk janë të frikshme pasi me 50 euro në muaj paguhen dritat dhe uji – thotë në reportazhin e tij RAI. Sipas gazetarëve italianë një pension minimal prej 500 eurosh në Shqipëri jeton mirë. Reportazhin e RAI mund ta shihni këtu.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...