Published On: 17 Janar, 2016

Qytetarët të Shqetësuar dhe pa përgjigjje nga Komuna për Qentë Endacakë

Një qytetar i Prishtinës raportoi në KALLXO.com për problemet e banorëve të lagjes me qentë endacakë. Përgjigjet komuna.

Qentë endacakë mbesin ende shqetësim për qytetarët e Komunës së Prishtinës.

Esat Kelmendi, banor i lagjes Mati 1, ka dërguar disa fotografinë KALLXO.com në të cilat shihen qentë e rrugës duke lëvizur nëpër lagje.

Ai tha se banorët e kësaj lagjeje e sidomos fëmijët ndihen mjaft të kërcënuar për shkak të numrit të madh të qenve endacakë.

“Është një numër i madh i qenve të cilët mendoj që janë të pa kontrolluar dhe sillen nëpër lagje, prandaj do të ishte mirë që komuna të ndërmerr masa për largimin e tyre”, tha Kelmendi.

Edhe Miranda Mullafazliu, zëdhënëse e Komunës se Prishtinës, tha për KALLXO.com se problemi me qentë endacakë mbetet shqetësues për Komunën e Prishtinës.

Por për ta adresuar si duhet këtë çështje, komuna e Prishtinës po kërkon përpjekje shtetërore.

 

qente-endacake2-e1452986724623

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...