Published On: 24 Janar, 2016

QUNI: Nuk e votoj Thaçin për president, se meritonte votën shefi i SHIK-ut (Video)

  • Deputeti i Lidhjes Demokratike te Kosovës, Anton Quni në emisionin “FORUM” të Televizion Rrokum tha se nuk ka qenë i emëruar për ministër të FSK, nga partia e tij. Ai, po ashtu mohoi zërat se brenda LDK’së po formohet edhe një grup parlamentar gjithashtu edhe formimin e një parti të re katolike në vend, duke i quajtur të gjitha këto spekulime.

Sa i përket raporteve me kryetarin e partisë, Isa Mustafen, Quni tha se ka raporte të shkëlqyeshme edhe pse nuk e ka votuar atë.

“ Raportet me Mustafen i kam shumë të mira…. Sa i përket votimit të tij unë në formën time e kam shprehë një dozë të skepticizmit në mënyrën se si ka ardhur ky koalicion, duke dashur të përçoj një mesazh të elektorati që nuk e ka pritë mirë këtë koalicion duke ju qëndruar afër atyre” , ka thënë ai.

I pyetur se a do të jete kandidat për kryetar të partisë ai tha: “Kjo nuk varet nga disponimi ime dhe vetëm nga dëshira ime unë do e them një thënie të Napolonit një ushtar që nuk dëshiron me u bë gjeneral nuk është ushtar i mirë”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...