Published On: 19 Janar, 2016

Qosja me elozhe për AAK-në, shoh djem dhe gra të merituara për udhëheqje

  • Akademiku Rexhep Qosja ka bërë të qartë qëndrimin e tij sa i përket koalicionit qeverisës PDK-LDK, duke u rreshtuar përkrahë opozitës.

Ai në një intervistë ka thënë se protestat duhet të vazhdojnë deri në vendosjen e demokracisë dhe rrëzimin e Qeverisë antikushtetuese, dhe se koalicioni PDK-LDK po e thellon përçarjen në Kosovë.

Qosja më tej ka thënë se në partinë e Ramush Haradinajt sheh djem dhe gra të merituara për t’u besuar pozita të larta politike e shtetërore.

Ai më këtë rast ka përmendur Shefen e Grupit Parlamentar të AAK-së, Donika Kadaj- Bujupin të cilën e ka cilësuar si të zonjën.

“Po përmend deputeten Donika Kadaj-Bujupi. Paraqitjet e saj politike janë të veçanta: ajo gjykon me pjekuri politike, ajo gjykon me përgjegjshmëri të lartë shoqërore e kombëtare, ajo i shpreh mendimet qartë, në mënyrë shumë koncize, duke e paraqitur gjithnjë vetëm atë që është thelbësore”, ka thënë Qosja.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...