Published On: 15 Tetor, 2016

Qiraxhinjtë e kthyen banesën në tmerr: A janë këta njerëzit më të ndytë në botë? (Foto)

Neil Carpenter nga County Durham i Anglisë, është dashur të paguajë mbi dymijë funte për të pastruar banesën e tij, të cilën e kishin lënë qiraxhinjtë shumë të papastër.

Fqinjët ishin ankuar se nga aty vije ‘erë vdekje’ dhe se ata jetojnë në mënyrë të çrregullt, transmeton Telegrafi. Pronari ka kërkuar që qiraxhinjtë të dalin pas gjashtë muajsh qëndrimi, megjithëse janë marrë vesh që të jetojnë aty për një vit.

Banorët që mbesin të paemëruar, e kanë shfrytëzuar vaskën për të kryer nevojën, sepse guaska e tualetit ishte bllokuar nga hedhja e mbeturinave.

“Tapetet nuk njiheshin, mbeturina kishte gjithandej, madje edhe në frigorifer dhe më e keqja është se aty jetonin edhe dy fëmijë të vegjël”, ka thënë Carpenter. “Të gjithë ankoheshin për erën që vinte nga banesa, por nuk besova derisa hyra brenda. Ishte tmerrshëm dhe ata do të ndiqen ligjërisht.”

Në fotografitë e mëposhtme, mund të shihen disa nga hapësirat e banimit që duken si kontejner plehrash. /Telegrafi/

These grim pictures show a house in County Durham left in a disgusting state by tenants - smelling like "death", with excrement on beds and walls and a bath used as a toilet. See Ross Parry story RPYHORROR; Landlord Neil Carpenter was landed with a repair bill of £2,000 after discovering his property in a foul state just days after a mum and her two sons moved out. The two-bedroom terrace in County Durham had bags of rubbish outside the house piled a metre high, rubbish strewn about indoors and the toilet had become unusable after being blocked with a child's toy. Mr Carpenter, who had rented out the property for almost five years to different tenants after he and his wife moved out, described the smell that hit him as he entered the house. Mr Carpenter, 33, said: "The smell was just horrendous. The fridge had been moved to block the door in between the kitchen and the bathroom and when you moved that and went into the bathroom you realised that was where the stench was coming from. "The carpets were unrecognisable.

Qiraxhinjtë e kthyen banesën në tmerr foto 3

Qiraxhinjtë e kthyen banesën në tmerr foto 4

Qiraxhinjtë e kthyen banesën në tmerr foto 5

Qiraxhinjtë e kthyen banesën në tmerr foto 6

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...