Published On: 7 Janar, 2016
Bota |

Qeveria turke thotë se Gülen tentoi të helmonte Presidentin Erdogan

Përkrahësit e Fethullah Gülen, kritikues i Presidentit të Turqisë Recep Tayyip Erdoğan dhe Partisë së tij që udhëheq me Qeverinë, është përpjekur të helmoi Presidentin. Kështu ka deklaruar Ministri turk i Shëndetësisë Mehmet Müezzinoğlu.

“Organizata Terroriste e Fetullah, një organizatë ilegale e cila sipas Qeverisë udhëhiqet nga Gylen, ka ndjekur nga afër jetën private dhe zyrtare të Erdogan, në përmjekje për ta helmuar atë’, thotë Müezzinoğlu, raportoi gazeta ‘Bugün’.

‘Bugün’ fillimisht ishte publikim i Gylenistëve, por më vonë u shndërrua në një media pro-qeveritare.

39 persona, përfshirë Gylen në munhesë dhe ish-shefa të policisë janë në proces të gjykimit, nën akuzat për korrupsion.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...