Published On: 21 Mars, 2016

Qeveria ti dorëzojë vrasësit dhe kriminelët!

Isa Mustafa nuk ka më shteg shpëtimi. Të vetmen hulli për ta shpëtuar lëkurën e tij dhe mbase LDK-në, e ka nëse ai bashkëpunon nga afër për ti dorëzuar vrasësit dhe kriminelët tek drejtësia. Ky është shtegu i ngushtë, të cilin as nuk po arrin ta hap as të kaëlrojë andej pari z.Mustafa. Në vend se të merret me këto vështirësi gjen belanë me fb e me telefon. Sapo të parën ia morën nën kontroll, ai del nga vetvetja me telefon, që shpresojmë t’ia marrin tash e tutje nën kontroll dikush, dy lodrat e rrezikshme për Mustafën. Ndërsa, ata që sot e mbështesin ithtarë, gazepçarë, veprimtarë, e çfarë jo duhet të jenë të vetdijshëm se i shërbejnë atdheut dhe LDK-së vetëm nëse e shtyjnë Mustafën të veprojë në këtë mënyrë, nxjerrjen e vrasësve para drejtësisë dhe të krimeve të rënda të tjera ku nuk mund të kursehet as Presidenca, as vetë kabineti Mustafa dhe as honxho bonxhet e Kuvendit të Kosovës, si Veseli apo Haliti.
E nëse këta nuk janë të gatshëm as ta nxisin, as ta kushtëzojnë rrugëtimin e Isës në këtë kapërcyell duhet ta dinë se po e lëndojnë pafundëisht LDK-në, rugovizmin dhe atdhetarizmin, se po shndërrohen në drenicarët që po mbrojnë, gjallërojnë dhe kultivojnë krimin dhe të pabërat e Hashim Thaçit me kompani.
Është në ndërgjegjen e tyre të zgjedhin se çfarë duan të jenë, rugovistët e lavdishëm të historisë apo të paturpshmit e mizorive.
Qeveria ende nuk ka përmbush kushtet kryesore hartimine një liste të gjatë të prioriteteve për hetime të kërkuara edhe nga BE-ja.
E kush nuk është i lidhur me krimin e organizuar dhe korrupsionin në Kuvend. Janë dhjetëra emra, të cilët dyshohet se kanë kryer akte të rënda kriminale, udhëheqje të krimit të organizuar, dhe deri tek ndonjë që mund të kualifikohet për organizim të ndonjë vrasje.
Kumtimi i kushteve është ai që do ta bënte numrin dy të qeverisë që të zbrazte gjithë helmin ndaj Qeverisë.
Europa po kërkon të lëvizin lirshëm shqiptarët e Kosovës, dhe jo kriminelët e saj, vrasësit, plaçkitësit dhe vjedhësit, veçmas ata që gjenden në pushtet. Ata po i don prapa grilave!
Pra, varësisht se çfarë fuqie kanë në krimin e organizuar dhe në korrupsion, Europa do ti kërkojë që të arrestohen, dhe një listë jo të vogël apo të ngjashme duhet ta ketë vetë Brukseli, në bazë të dosjeve dhe klasifikimit të bërë nga EULEX-i. Kështu që gjërat komplikohen në këtë pikë, pasi Europa do të kërkojë përputhje listash. Kjo përputhshmëri kërkon arrestime njerëzish në qeveri, opozitë dhe jashtë institucioneve.
Europa në këtë rast, pavarësisht diskriminimit që bënë ndaj neve shqiptarëve, që nuk është as i pari dhe as i mbrami, po kërkon me këmbëngulje, arrestime të figurave të profilit të lartë! SHQIPTARI.EU

 

Lexoni EDHE: 

http://www.shqiptari.eu/tradhtar-i-kombit-ja-kush-ishte-spiuni-me-i-madh-shqiptar-gjate-luftes-i-cili-spiunoi-adem-jasharin/

http://www.shqiptari.eu/skandal-qeveritar-kush-po-mashtron-me-prilluzhen-kryeministri-opozita-apo-fashisti-stojanoviq/

 
Displaying 3 Comments
Have Your Say
 1. Xhafer Leci thotë:

  Tash këto punë i ka tjetër kush në dorë,Hashimi e Isa me kompani e kanë dhënë pelqimin dhe nënshkrimin, në Parlamentin e Kosovës për Specialen..!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. Mal Uka thotë:

  Per shume persona qe kan bere emen politik ne kosoven e
  gjateluftes e paseluftes eshte shkrue e fole per te zeza
  te ndryshme te tyre ! 16 vite te paseluftes karakterizuen me kumari mes krimit e kriminelve Nuk fungcionoj per se marias aparati europjan per sundim rendi e ligji Euleks Per ta pertoke e arsyetue faqen e zeze pushtetaret thirren ne ambasador e ne vende mike te cilve u krijojne mjegull apo edhe i veshin me interes te tyre personal Keshtu mafija
  u ba vete zotnija vet i dyshuari e vet kadija !Noshta kjo
  kohe kur po flitet per gjykaten speciale eshte e vetmja
  shprese qytetare qe te filloj jeta e mare ! Perndryshe
  lirija defakto quhet roberi moderne dhe demokracija eshte
  bere fjala ma e fuqishme qe e mbulon me jargan diktaturen
  dhe diktatorit ia trashe podinen sunduese dhe behet i pa
  prekshem ne karadyzenin politik te hajnise e uzurpimit !

  Përgjigjiuni
  Pelqej(6) Nuk Pelqej(0)
 3. Sadar fejza thotë:

  Isa duhet te reflektoj ose te shkoj ne nje shtepi me kriminelin thaqi ne nje shtepi sepse siq po shifet edhe ky ka gisht tek vrasjet politike qe jan bere

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...