Published On: 12 Maj, 2016

“Qeveria shtroi asfalt në tokën që ia fali Malit të Zi” (Video)

Profesori i Gjeografisë dhe deputeti i LDK-së, Shpejtim Bulliqi, sërish ka insistuar që Qeveria nuk duhet ta dërgoi për miratim në versionin aktual demarkacionin me Malin e Zi.

Ai në emisionin “InfoBox”, të RTV Dukagjinit ka potencuar se nëse ka vullnet nga Qeveria e Kosovës, procesi i ri i demarkacionit mund të bëhet brenda 30 ditësh.

 Bulliqi gjatë kësaj interviste ka bërë të ditur edhe një detaj të ri në këtë proces.
 Ai ka thënë se Qeveria e Kosovës gjatë viteve të kaluara ka shtruar asfalt në tokën që sot me demarkacion i takon Malit të Zi.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...