Published On: 22 Gusht, 2016

Qeveria ia përshtat tenderin kompanisë që udhëhiqet nga i biri i ish-deputetit të PDK-së

Ministria e Shëndetësisë ka finalizuar para disa ditësh tenderin “Furnizim me implante për Klinikën e Ortopedisë dhe Traumatologjisë Kockore”. Fitues i këtij tenderi është kompania “Layo”, drejtor i së cilës është Fidan Gashi, djali i ish-deputetit të PDK-së, Latif Gashi, shkruan sot Koha Ditore.

Vlera e tenderit për dy lote sillet rreth 1 milion euro.

Këtë kompani MSH-ja e ka shpallur fituese megjithëqë nuk ka qenë më e lira me çmim. Ligji i Prokurimit Publik mbi bazën e të cilit lidhen kontratat për blerje e konsideron një gjë të tillë të jashtëligjshme.

“Koha Ditore” ka siguruar dosjen e këtij tenderi.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...