Published On: 7 Korrik, 2017
Bota |

Qeveria holandeze: Zyrtarët turq të padëshiruar

Qeveria holandeze ka bërë të ditur sot se zëvendësi i kryeministrit turk Tugrul Turkes nuk është i mirëseardhur në Holandë në festën që do të mbahet në këtë vend me rastin e përvjetorit të puçit të pasuksesshëm, që e mban diaspora turke.

Në komunikatën e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Holandës thuhet se prezenca e turqve ose anëtarëve tjerë të Qeverisë turke “është e padëshiruar duke marr parasysh në rrethanat aktuale dhe marrëdhëniet bilaterale mes dy vendeve”, transmeton Reuters.

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...