Published On: 26 Shkurt, 2016

Qeveria e Kosovës i uron ditëlindjen veprimtarit Adem Demaçi

Qeveria e Republikës së Kosovës ka uruar veprimtarin e shquar shqiptar, Adem Demaçi, me rastin e 80 vjetorit të lindjes.

Qeveria e Kosovës, shpreh mirënjohje dhe konsiderata për veprimtarinë e jashtëzakonshme të Adem Demaçit kundër regjimit jugosllav, i cili duke mos kursyer asgjë nga vetja, u përball me një vetëmohim të pashoq në burgjet jugosllave, ku kaloi një pjesë të madhe të jetës së tij.

Me përkushtimin dhe vendosmërinë e tij, Adem Demaçi, u bë simbol i rezistencës vetëmohuese për popullin e Kosovës, në rrugën drejt arritjes së lirisë, pavarësisë dhe demokracisë.

Qeveria e Republikës së Kosovës shpreh përkushtimin e saj për të vazhduar angazhimin maksimal në realizimin e synimeve të qytetarëve të Kosovës dhe idealeve të të gjithë intelektualëve, burrështetasve dhe luftëtarëve, të cilët me kontributin dhe sakrificën e tyre vendosën themelet e shtetit të Kosovës në përballje me regjimin serbo-jugosllav.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Sejdi thotë:

    Pritesh e gëzosh edhe shumë ditëlindje, Mësuesi jonë i ‎madh, Baca Adem Demaçi!‎

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...