Published On: 5 Shkurt, 2016

Qeveria angazhon ekspertë për “Trepçën”

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa në mbledhjen e Qeverisë ka marr vendim për ndarjen e 15 mijë eurove për angazhimin e ekspertëve lidhur me studimet e reja që do të bëhen në ndërmarrjen “Trepça” bazuar në përvojat ndërkombëtare të ngjashme me kombinatin kosovar.

Me këtë rast, kryeministri Isa Mustafa ka thënë se është e nevojshme një gjë e tillë dhe se ekipi që do të angazhohet do të kryej studimet e duhura.

Qeveria Mustafa është zotuar se prioritet është ekonomia dhe rikapitalizimi i Trepçës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...