Published On: 19 Prill, 2016

QEVERI E RRENCAVE DHE DALLAVERXHIVE!!!

 

Driton Tali

Me 20 janar 2016 Zgjedhjet parlamentare të Serbisë nuk do të mbahen në Kosovë, thotë Tahiri. Këtë zotim e jep në emër të Qeverisë së Kosovës! Me 12 prill 2016 Ministrja për Dialog, Edita Tahiri, ka thënë të hënën se në Kosovë nuk do të mbahen zgjedhjet e Serbisë. Me 13 prill 2016 Isa Mustafa: Nuk ka zgjedhje serbe në Kosovë, por vetëm grumbullim votash.

————————————————————————————–

Ngjashëm paten rrejt edhe për Zgjedhjet e Serbisë të vitit 2012 Me 17 prill 2012 Jahjaga: Zgjedhjet serbe nuk do të mbahen në Kosovë. 18 prill 2012 Hashim Thaçi: Ska kurrfarë zgjedhjesh serbe në Kosovë! E me 1 maj 2012 Zgjedhjet e Serbisë në Kosovë mbahen në 28 zona.

———————————————————————————-

Të njejtat rrena u përsëritën edhe lidhur me Zgjedhjet e vitit 2014 Me 10 shkurt 2014, Bekim Çollaku, këshilltar politik i kryeministrit Thaçi ka përjashtuar mundësinë e hapjes së qendrave të votimit si në vitin 2012.! Me 7 mars 2014 Qeveria e Kosovës nuk do të lejojë mbajtjen e zgjedhjeve parlamentare të Serbisë në Kosovë!

E me 14 mars 2014 NË KOSOVË HAPEN 10 VENDVOTIME PËR ZGJEDHJET E SERBISË.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...