Published On: 13 Janar, 2016

Qeriqi: Jam në presion nga bashkëluftëtarët e mi (Video)

  • Xhevdet Qeriqi, kryetar i Këshillit të veteranëve në emisionin KATROR në 1st Channel ka thënë se vazhdimisht është në presion nga bashkëluftëtarët e tij.

Ai ka theksuar se të vetmen adresë që ata kanë ku të ankohen është ai.

Po ashtu, sipas tij, veteranët me pagën që e kanë po trajtohen sikur rast social por prapë se prapë janë pajtuar me atë pagë.

Ai po ashtu ka thëne se Qeveria e Kosovës qëllimisht po i vonon procedurat për themelimin e komisionit shëndetësor për shkallen e invaliditetit të tyre.

“Vazhdojmë të marrim vetëm premtime por mjetet ende nuk i kanë marrë, dhe kjo gjë i ka shtyrë shumë veteranë që të dëshpërohen edhe me luftën të cilën e kanë bërë për lirin e këtij vendi. Shumë të tillë e kanë lëshuar edhe vendin prej kushteve të vështira ekonomike”.

Ndër të tjera Qeriqi tha se është e padrejtë që të bëhen klasifikime tek veteranët kur të gjithë kanë aplikuar me kohë – disa marrin mjete , e disa të tjerë vazhdojnë që të mos i gëzojnë. /First Channel/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...