Published On: 11 Shtator, 2016

Tërmeti në Shkup shkaktoi dëme të mëdha në markete dhe qendra tregtare (Foto)

Pjesë të qendrës së Shkupit kanë mbetur pa energji elektrike pas goditjes së tërmetit të fuqishëm me intesitet prej 5.3 të shkallës së Rihteri

 

Pas tërmetit kanë ndaluar së punuari dhe semaforët në zonën qendër të Shkupit.

Qytetarët ende qëndrojnë në rrugë dhe nuk kthehen në shtëpitë e tyre nga frika për dridhje të reja.

Janë mbyllur edhe disa objektet tregtare, pasi mallrat e tyre janë përplasur në tokë dhe janë shkaktuar dëme të mëdha materiale./TetovaSot

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...