Published On: 23 Mars, 2016

Qemajl Mustafa mohon lidhjen e sms-ve me Fatmir Limajn

Ish-kryetari i komunës së Gjilanit, Qemajl Mustafa, ka mohuar të kenë pasur lidhje me Fatmir Limajn mesazhet që i kishte shkëmbyer me biznesmenin, Mehmet Shkodra.

Me gjithë insistimin e prokurorisë për të kuptuar se përse kishin përdorur fjalën “ryshfet” , ai ka thënë se nuk i kujtohet.

Këtë deklaratë, Mustafa e ka dhënë sot në gjykimin kundër ish-partiakut të tij, Fatmir Limaj si dhe të akuzuarve të tjerë në rastin “MTPT”, raporton “Koha Ditore”.

Limaj, si ish-ministër në MTPT, bashkë me Nexhat Krasniqin, Endrit Shalajn, Florim Zukën, si dhe Shpëtim Telakun, po akuzohen për krim të organizuar, shpërdorim të detyrës zyrtare, si dhe marrje e dhënie ryshfeti.

Sipas Prokurorisë, Limaj konsiderohet si udhëheqës i një grupi kriminal që u jepte tenderë atyre që shprehnin vullnet për të dhënë ryshfet. Keqpërdorimet dyshohet se janë bërë me tenderë në rajonin e Gjilanit.

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...