Published On: 26 Maj, 2016

Qëllon doktorin që ndihmoi në lindjen e fëmijës së tij, nuk deshi që një burrë t’ia shoh gruan të zhveshur

Policia saudite ka arrestuar një burrë i cili ka qëlluar një doktor me emrin Muhannad al-Zabn pak kohë pasi ai kishte ndihmuar në procesin e lindjes së fëmijës së tij.

Ai ishte zemëruar me autoritetet e spitalit që kishin lejuar një doktor mashkull, që të trajtonte gruan e tij.

 Burri emri i të cilit nuk është publikuar, ka kërkuar që një femër të ndihmoj në lindjen e gruas së tij pasi nuk donte që një burrë tjetër t’i shihte gruan e zhveshur.

Foshnja u lind në muajin prill në Riad.

Pas lindjes, i dyshuari raportohet se ka shkuar në spital dhe ka kontaktuar doktorin al-Zabn, gjoja për ta falënderuar për ndihmën.

Por pas takimit në kopsht, ai ka nxjerr armën dhe ka qëlluar mjekun.

Pas kësaj, ai kishte tentuar të ikte por më vonë u arrestua.

Gjendja e mjekut është stabile.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...