Published On: 12 Gusht, 2016

Qela: Jo, nuk do ta votoj Demarkacionin

Edhe një deputet i koalicionit qeverisës ka dalë kundër Demarkacionit me Malin e Zi. Deputeti Raif Qela ka thënë se nuk do ta votojë këtë marrëveshje.

Në një deklaratë për Gazetën Blic, Qela ka thënë “do të jem kundër”, duke potencuar se zgjidhja më e mirë për të dalë nga kjo gjendje politike, është shkuarja në arbitrazh ndërkombëtar.

“Zgjidhja e vetme për me dal prej këtij qorrsokaku në të cilin këtë vend e ka futë pushteti dhe opozita është shkuarja e demaekacionit në arbitazh ndërkombëtar”, tha Qela për Gazetën Blic.
Qela nuk është Deputeti i vetëm nga Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike që nuk do ta votojë këtë Marrveshje.

Në anën tjetër, për 1 shtator është caktuar seanac ku do të shqyrtohet demarkacioni me Malin e Zi

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...