Published On: 31 Janar, 2016

Që rrenë mulla nuk e kam ditur, që rrenë argati i dreqit po shihet!

  • Turpi qoft mbi ty o mulla rrenci!

fahri xharra

Nga Fahri Xharra

 

Që rrenë mulla nuk e kam ditur; që rrenë argati i dreqit po shihet. Sa rrenë mulla për mua është e panjohur, por qe rrenë mulla e dinë ata që e dëgjojnë çdo ditë.

Sa poshtë kemi rënë si komb, kur në kohën e kulmit të teknologjisë, shkencës de arsimit neve një mulla na mashtron, na rrenë dhe na e humbë perspektiven si komb, si rajon dhe si individ.
Mulla po rreka, as që më ka shkuar ndonjë herë mendja që mulla rrenë edhe publikisht para kamerave të TV-së. Rrena e mullës as që e mashtron kënd por më vie keq që neve ashtu të monitoruar që jemi të qeshen me ne. Turp për mullën!

“Një prej njerëzve që në Kosove shitet që asht burrë i mirë Fahri Xharra po e përmendi me emën, nji natë, para dy-tri netësh e baj një koment në facebook në një thanie të tij që e kish shpreh ai, edhe i kish fut krejt hoxhallarët – janë të poshtër, krejt myslimanët janë terrorristë. I thashë, nuk asht mirë t`tanë me i fut me `i thes, asht mirë me i dallu` pak, se ka hoxhallarë që e dojnë kë vend… Në momentin që Fahri Xharra e kish pa komentin tem, më tha që ju Drenica po doni me mbrojt islamin e kish bo me një pikëpyetje atje. I thashë se Drenica e ka mbrojt edhe islamin e edhe shqiptarinë dhe ka me mbrojt prapë pra ma bani nji lloj kërcimi, kam edhe lloje tjera të kërcënimeve…”

Pse rrenë or mulla Osman Musliu?

Po kur kam pasur debat virtual me ty? Po kur kam folur në internet për ty? Dokumentoje or mashtrues i popullit , dokumentoje dhe me të vërtetë të ballafaqohemi . Po kur bisedova për islamin me ty?
Një rrencë si ti nuk e meriton as gjuhen shqipe që flet or mulla rrenci!

Po ç`tu deshtë ajo deklaratë mu në momentin kur krejt bota e ktheu vëmendjen në ne?
Ta dish mirë se më vjen shumë keq që e mashtron popullin e pa informuar të Drenasit e edhe më gjerë, më vjen keq që shtihesh si popullit, por je argati i dreqit të mallkuar.
Unë s’të kam njohur si fizik që je, kam dëgjuar për ty, ndoshta edhe kemi qenë së bashku në ndonjë odë të Drenicës, por ashtu si i tillë që je as që të ka njohur kush, as që të ka përfillur kush, se me siguri më kishe ra në sy.

Po mjerë Drenica që të paska, mjerë Drenica që ti e përfaqëson!

Miqtë më ngushëllojnë për këtë shpifje e ata nuk janë pak, janë me dhjeta apo qindra mijëra, ata më japin zemër, më inkurajojnë në punën time të ndershme për historinë e atdheut , që ti e njollos për ditë, mulla rrenci!

Një mik më shkroi: Të harxhosh kohën me një idiot është gjynah aty ekzistojnë dy variante, e para ky kërkon të të luftojë si “armikun” e islamit se këta përdorin atë taktikën në fillim shpifin e propagandojnë dhe në fund e besojnë që është e vërtetë gënjeshtra e tyre dhe të shikoj si kundërshtar të fuqishëm, pra diçka mundohet të përgatiti dhe varianti i dytë është të ketë bërë një tjetër profil fallco dhe të flasi në emrin tënd për të dalë ky derr në tv dhe për të deklaruar diçka që ju e keni kërcënuar… pra që të dyja variantet bien poshtë se ky është një ….. me fytyrë njeriu… ai di ku mundohet të godas, nuk është e rastësishme. Një mbrëmje të bukur të uroj Bac…Fahriu.”

Ose tjetri: Ai, duke u munduar t’i denoncoj të tjerët dhe duke hedhur dyshime të qëllimta, për mendimin tim e denoncoj veten. Me këtë rast, pas këtyre deklaratave tendencioze, të paramenduara, të dyshimta, duket që ai nuk është i pa faj për këtë marri. Kjo ngjarje duhet vërtetë të zbardhet sa më parë, me mënyrën që mos t’u lejohet njerëzve të tillë të zgjasin gjuhen e fëlliqur.”

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...